Thajský ridgeback

Thajský ridgeback je velmi inteligentní, aktivní a milý pes, který má rád pohyb.

FCI: špicová
Velikost: velká plemena
Výška v kohoutku: 55 – 60 cm
Hmotnost v dospělosti: do 30 kg
Věk: 10 - 12 let
Náročnost na výchovu: náročný
Náročnost na pohyb: náročný
Vhodné prostředí: předměstí, venkov
Využití psa: společník

Povaha Thajského ridgebacka

Thajský ridgeback je velmi věrný svému pánovi a rád pobývá v jeho společnosti. Pes nemá problém se začleněním do společnosti a snáší se i s kočkami. Vychází dobře i s dětmi, ale nesmí jej popichovat. Thajský ridgeback má silně vyvinutý lovecký instinkt a je to výborný skokan.

Popis

Thajský ridgeback je středně velký pes s dobře vyvinutým svalstvem. Hlavním poznávacím znakem tohoto plemene je pruh srsti rostoucí obráceně v oblasti páteře. Tato "v protisměru" rostoucí srst začíná mezi lopatkami a mizí na bedrech. Srst je krátká, na omak sametová a zbarvená v různých odstínech modré, velmi světle hnědé a černé.

Historie plemene

Thajský ridgeback je v Thajsku znám již od středověku. Toto plemeno bylo donedávna mimo svou zem téměř neznámé. Původním posláním psa bylo pomáhat při lovu a hlídat majetek.

Základní péče

Srst thajskéh ridgebacka je velmi krátká a téměř nelíná a vyžaduje minimální péči. Plemeno je velmi inteligentní, ale také často svéhlavé a je zapotřebí pevná, ale vlídná výchova. Psa je potřeba odměňovat, aby neztratil motivaci. Thajský ridgeback vyžaduje značné množství pohybu.