Pudl velký

Pudl velký nebo také pudl královský je velice živý, atraktivní a temperamentní pes, který miluje pohyb a rád chodí na procházky.

FCI: Společenské a toy psi
Velikost: velká plemena
Výška v kohoutku: 44 – 59 cm
Hmotnost v dospělosti: 28 – 30 kg
Věk: až 18 let
Náročnost na výchovu: nenáročný
Náročnost na pohyb: náročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník, pro seniory

Povaha

Pudl velký nebo také pudl královský je pes veselé a přátelské povahy. Miluje pohyb, rád plave a hraje si s dětmi. Je vhodný také pro cvičení psích sportů. Pudl velký je věrný svému pánovi a dokáže být výborným ochráncem. Pudl je inteligentní a elegantní tvor, který vás okouzlí svým půvabem.

Popis

Pudl královský je největší z plemene pudlů. Musí být zvětšeninou středního pudla a zachovávat stejné charakteristické znaky. Srst velkého pudla je hustá, pružná, pevná a neustále dorůstá. Barva srsti může být hnědá, černá, bílá, stříbrná, červená nebo apricot.

Historie plemene

O původ tohoto plemene se přou Německo s Francií. Podle některých pramenů toto plemeno vzniklo v 16. století v Německu. Oficiálně je však za zemi původu od roku 1939 označována Francie. Původně byl pudl lovecký pes se zaměřením na vodní ptactvo. Později se však pro svůj líbivý vzhled a komediálnost začal využívat v cirkusovém prostředí.

Základní péče

Srst královského pudla vyžaduje velikou péči. Pravidelně se musí vyčesávat, kartáčovat a také koupat a stříhat. Důležitá je i kontrola uší, aby se tam nezachycovaly chlupy s ušním mazem a zabránilo se tak ucpání zvukovodu.