Pudl střední

Pudl střední je inteligentní pes, který okouzluje ladnou chůzí a vznešeným postojem.

FCI: Společenské a toy psi
Velikost: střední plemena
Výška v kohoutku: 34 – 44 cm
Hmotnost v dospělosti: 15 – 20 kg
Věk: 14 – 16 let
Náročnost na výchovu: nenáročný
Náročnost na pohyb: náročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník, pro seniory

Povaha

Pudl střední je pes přátelské a veselé povahy. Miluje pohyb, a proto rád chodí na dlouhé procházky. Jeho výchova je snadná a výcvik postupouje rychle. Pudl střední je věřný a oddaný svému pánovi a má rád společnost lidí. Díky jeho přizpůsobivosti se hodí do rodiny s dětmi i pro staršího člověka.

Popis

Jedná se o středně velkého psa s protáhlou a vznešenou hlavou přímých linií. Tělo středního pudla je pokryto dlouho kadeřavou, někdy šňůrovitou srstí. Srst se většinou rozmanitě přistřihuje (např. „lví sestřih“ či sestřih „na ovečku“). Zbarvení srsti bývá černé, hnědé, stříbrné, bílé, apricot nebo červené.

Historie plemene

Pudl střední se dříve využívat jako lovecký pes k přinášení zvěře z vody. V 19. století byl pro svou komediální schopnost a líbivý vzhled užíván v cirkusovém prostředí.

Základní péče

Srst pudla středního žádá velikou péči. Je nutné se o ní pravidelně starat – vyčesávat, kartáčovat, koupat a hlavně stříhat. Tito psi totiž nelínají, ale jejich srst neustále roste. Důležitá je také kontrola uší, aby se v nich nezachytávaly chlupy s ušním mazem a neucpával se zvukovod.