Norwich teriér

Norwich teriér je temperamentní, živý a lidi milující pes, který rozdává radost ze života svému okolí.

FCI: Teriéři
Velikost: malá plemena
Výška v kohoutku: 25 - 26 cm
Hmotnost v dospělosti: 5 kg
Věk: 14
Náročnost na výchovu: nenáročný
Náročnost na pohyb: nenáročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník

Povaha

Norwichský teriér je přátelský, zároveň však odvážný pes. Je velmi hravý a někdy svéhlavý. Je klidnější než ostatní teriéři. Dobře snáší děti, zbožňuje svoji rodinu a je vřele oddán majiteli.

Popis

Norwichský teriér se vyznačuje pevnou postavou. Malý nízkonohý hrubosrstý teriér,na své rozměry neuvěřitelně silný. Je to robustní a energický pes. Srst je hrubá až drátovitá. Barva je v odstínech červené, ale může být i slámová, černá s tříslovým pálením a šedě prokvetlá.

Historie plemene

Historie Norwichského teriéra začala v 19. století v univerzitním městě Cambridge. Místní stáje udržovala bez hlodavců skupina malých převážně zrzavých teriérů, které charakterizoval temperament, radost ze života a ochota se poprat i s tou největší krysou. Malí psi získali rychle oblibu u místních studentů a základ pro chov zajímavého plemene byl položen.

Základní péče

Srst Norvichského teriéra se musí pravidelně česat a kartáčovat. Stará a přebytečná se trimuje. Dále se zastřihují přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách. Norvichský teriér se rychle učí, ale je potřeba dodržovat ve výchově důslednost, protože tito psi bývají občas svéhlaví.