Německý špic vlčí

Německý vlčí špic je temperamentní teritoriální hlídač, kterému nic neunikne.

FCI: špicové
Velikost: střední plemena
Výška v kohoutku: 40 – 45 cm
Hmotnost v dospělosti: 28 - 32 kg
Věk: 12 - 14 let
Náročnost na výchovu: velmi náročný
Náročnost na pohyb: nenáročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník

Povaha

Vlčí špic je rozumný pes s vlastním úsudkem a také silnou osobností a cokoliv zanedbáme v mládí, těžko jej budeme v dospělosti učit proto je lepší, když si ho pořídí někdo s kynologickou zkušeností. Jinak je velmi družný a veselý společník, který je oddaný svému páníčkovi.

Popis

Německý vlčí špic na první pohled zaujme svojí bohatou srstí. Nejvíce ji má na krku a na ocase. Barva srsti je typicky vlčí, kdy nejtmavšími částmi těla jsou hlava a záda. Délka těla špice je v poměru 1:1 ke končetinám, které jsou nápadně svalnaté.

Historie

Toto plemeno pochází z Německa kde pastevcům pomáhal nahánět stáda,hlídat dvorky i formanské vozy. Dnes je využíván především společník o rodiny nebo hlídač. V současnosti se často kříží s podobným plemenem Keeshond.

Základní péče

O srst je nutné se dobře starat a nejméně jednou týdně srst vykartáčovat. V období línání je vhodné vlčího špice kartáčovat denně. Není potřeba jej koupat. Uvítá časté procházky a je dobrý v agility, ikdyž díky své tělesné konstituci nebude nikdy dobrý např. jako kolie.