Německý ohař drátosrstý

Německý ohař je velmi aktivní a věrný přítel do rodiny.

FCI: Ohaři
Velikost: velká plemena
Výška v kohoutku: 57 - 68 cm
Hmotnost v dospělosti: 27 - 32 kg
Věk: 12 - 14
Náročnost na výchovu: nenáročný
Náročnost na pohyb: náročný
Vhodné prostředí: předměstí, venkov
Využití psa: společník, lovecký

Povaha

Jejich povaha je klidná a vyrovnaná. Tato plemena mají rády práci jak ve vodě tak i na souši, jsou dokonalými honiči, barváři a aportéry. Německý drátosrstý ohař je jednak výborným ochráncem majitele i jeho majetku a zároveň je vhodný k i dětem, bude jejich nejlepším a nejvěrnějším kamarádem.

Popis

Německý drátosrstý ohař je větší pes se souměrnou tělesnou stavbou, s ušlechtilým postojem a s výraznými nadočnicovými oblouky. Srst má krátkou, hustou a na dotek tvrdou. Barevnými variacemi jsou: hnědá s malými bílými stříkanými odznaky na prsou nebo na nohou a hnědá bez odznaků. Tyto kombinace jsou možné i s černou barvou.

Historie plemene

Německý drátosrstý ohař vznikl v německy mluvících zemích s úmyslem vyšlechtit odolného loveckého psa pro stavění zvěře a její pronásledování.Tato rasa byla poprvé uznána v Německu v roce 1870.

Základní péče

Srst drátosrstého ohaře nevyžaduje tolik pozornosti jako u jiných ohařů. Stačí občasné kartáčování. Tomuto plemenu je nezbytné poskytnout lovecké vyžití, proto je lepší ho chovat na venkově. Německý drátosrstý ohař je inteligentní pes, který se rychle učí povely.