Německý boxer

Německý boxer je jak kvalitní služební pes, tak i nejlepší rodinný společník. Rád si hraje s dětmi a také je výborným hlídačem.

FCI: Pinčové a knírači
Velikost: Střední plemena
Výška v kohoutku: 53 - 65 cm
Hmotnost v dospělosti: 25 - 30 kg
Věk: 11 let
Náročnost na výchovu: nenáročný
Náročnost na pohyb: náročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník, služební, hlídací

Povaha

Německý boxer je výborným služebním psem a hlídačem. Máloco ho vyvede z míry, je vyrovnaný, inteligentní a učenlivý. Jeho povaha je také velice veselá a přátelská, rád vítá návštěvy a je skvělým společníkem k dětem. Své okolí si dokáže získat úžasnou mimikou. Potřebuje dostatek pohybu, aby měl možnost vydat ze sebe nashromážděnou energii.

Popis

U světlosrstých německých boxerů je typická tmavá maska. Ovšem srst může být od zlaté až po tmavou s bílými znaky. Srst je krátká. Tělo boxera je svalnaté se širokým hrudníkem.

Historie plemene

Původněmecký boxer v tzv. brabantském býkohryzu, který byl chován myslivci za účelem ulovení a udržení divoké zvěře (pes nesměl zvířeti ublížit,pouze ho udržet, než přišel člověk).

Základní péče

Péče o srst je nenáročná, postačí ji 1x týdně kartáčovat. Drápky se udržují zkrácené. Jedná se o inteligentní plemeno, které potřebuje rozvíjet své schopnosti, proto doporučujeme různé druhy sportu a výcviku. Využijte naší nabídky a přihlaste svého psa do našich výcviků!