Malý münsterlandský ohař

Malý münsterlandský ohař je inteligentní, poslušný a mírumilovný pes, který má pozitivní vztah k životu.

FCI: ohaři
Velikost: střední plemena
Výška v kohoutku: 50 – 54 cm
Hmotnost v dospělosti: 15 – 16 kg
Věk: 13 – 14 let
Náročnost na výchovu: náročný
Náročnost na pohyb: náročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník, lovecký

Povaha

Malý münsterlandský ohař má nekomplikovanou a veselou povahu. Je velmi oddaný svému pánovi a celé rodině. Velmi dobře si rozumí s dětmi, jinými psy a ostatními domácími zvířaty. Není moc dobrý hlídač, ale pokud se děje něco podezřelého, rozštěká se. Miluje aportování a velmi rád plave.

Popis

Malý münsterlandský ohař je plemenem loveckých přátelských psů. Je to nejjemnější pes mezi všemi stopaři. Tělo má hluboký, prostorný hrudník se středně dlouhým a pevným hřbetem. Srst malého münsterlandského ohaře je středně dlouhá, hladká, rovná, ale může být i mírně zvlněná. Zbarvení srsti je hnědé s bílou nebo bílé s hnědou.

Historie plemene

Malý münsterlandský ohař vznikl v německé kraji Münsterland v 20. století. Tento pes pochází ze zbylých jedinců starého sokolnického psa zkříženého s dalšími evropskými, loveckými psy. Dříve se toto plemeno využívalo na lovu společně se sokoly.

Základní péče

Srst malého münsterlandského ohaře je potřeba dvakrát týdně kartáčovat a česat. Toto plemeno potřebuje laskavou a důslednou výchovu a zajištění dostatku pohybu a pracovního využití.