Hannoverský barvář

Hanoverský barvář je klidný a přátelský pes, ale pokud dostane příležitost, stává se z něj náruživý lovec.

FCI: honiči
Velikost: střední plemena
Výška v kohoutku: 48 – 55 cm
Hmotnost v dospělosti: 38 - 44 kg
Věk: 12 let
Náročnost na výchovu: náročný
Náročnost na pohyb: velmi náročný
Vhodné prostředí: předměstí, venkov
Využití psa: lovecký

Povaha

Hanoverský barvář je pes s vyrovnanou povahou, je vhodný pro lov a díky svému velmi vyvinutému čichu i pro pátrací a záchrannou službu. Pokud nemá dostatek pohybu bývá neklidný a roztěkaný. Nesnese s kočkami ani s jinými domácími zvířaty, s ostatními plemeny vychází poměrně dobře, ale pokud loví či jinak pracuje preferuje samotu.

Popis

Hannoverský barvář je středně velké plemeno s harmonickými proporcemi obdélníkového rámce. Stavba těla je mohutnější a silnější než u jiných honičů. Srst má krátkou, hustou, pevnou a drsnou, jen na zadní straně stehen je o něco delší a hrubší. Nejčastější zbarvení je červeně rezavé, s černými stíny na koncích chlupů a tmavou maskou na čenichu. Někteří barváři jsou světlí, nebo jsou tmavě červení.

Historie

Hannoverský barvář byl vyšlechtěn v Německu. Vznikl křížením Keltských honičů s těžkými barváři. Patří mezi lovecká plemena, pro svůj výborný čich je dodnes myslivci a lesníky využíván ke stopování zvěře.

Základní péče

Hannoverský barvář potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky.Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči, srst stačí jednou týdně vykartáčovat, pokud má zcuchanou srst je nutné mu ji vystříhat, je třeba mu pravidelně čistit zvukovody a drápky se musí udržovat krátké.