Zdravý pes

Zde se dozvíte o nejčastějších zdravotních problémech u psů. Poradíme vám, jak zdravotní problémy řešit, ale především, jak jim předcházet, abyste měli zdravého psa.

Proč pes žere trávu? Nemůže mu uškodit?

16 / 06 / 2017

V zimě a sychravém počasí bychom procházky se psem nejraději zkrátili na minimum. Zato teplé a slunečné dny k venkovním aktivitám přímo lákají. Všimli jste si někdy na procházce, že váš pes žere trávu? Přemýšlíte, jestli mu tráva nemůže nějak uškodit? Tento článek vám odpoví.

Jak správně čistit psovi uši?

22 / 05 / 2017

Čistíte si pravidelně uši? Samozřejmě, že? Je ale čištění uší stejnou samozřejmostí i pro vašeho čtyřnohého přítele? Jak se staráte o jeho zvukovody? Víte, jak správně máte svému psovi čistit uši? To a ještě něco navíc vám prozradí tento článek.

Jak vyléčit lupy u psa?

12 / 04 / 2017

Trápila vás někdy „zasněžená“ ramena a oblečení plné drobných bílých šupinek? Ano, lupy nám často komplikují život. Věděli jste ale, že tento neduh může postihnout i vaše čtyřnohé miláčky? Chcete vědět, co lupy u psů způsobuje a jak je vyléčit?

Co dělat, když pes zvrací?

24 / 11 / 2016

Každý majitel se občas setká s tím, že je psovi špatně a zvrací. Příčin je mnoho a i když se ve většině případů nemusí jednat o nic závažného, přesto buďte na pozoru. Zkuste si vzpomenout na všechny spojitosti a možné příčiny. Aby jste v tom nebyli sami, připravili jsme pro vás pár rad, co dělat, když pes zvrací.

Jak na blechy u psa

19 / 07 / 2016

Zkušený majitel psů jistě zná situaci, kdy jde se svým mazlíčkem do parku a jeho pes si místo běhání a hraní jen sedne a většinu času stráví drbáním vlastního kožichu, aby zahnal nesnesitelné svědění. Tato situace je nepříjemná pro psa i jeho pána, který ji musí řešit. Jak ale na blechy u psa?

Krmení a výživa štěněte

18 / 05 / 2016

Správná výživa štěněte tvoří základ jeho vývinu, vývoje a dalšího života. Stejně tak, jako děti potřebují jiný jídelníček než dospělí, u psů to platí stejně. Krmení štěněte se tak stává důležitou etapou, aby vám doma vyrostl zdravý a spokojený pes.

Dieta pro psy

25 / 01 / 2016

Za začátkem roku se mnoho lidí pouští do různých diet, buď aby si zlepšili zdraví, postavu či vyvážili jídelníček. Diety se ovšem netýkají pouze lidí - čím dál tím častěji radíme s dietou pro psy, která může být důvodem pro zlepšení zdraví, zažívání či odbourání obezity u psů. Každá dieta si však žádá své, proto se pojďme podávat na základní informace.

Krmivo pro psy

29 / 10 / 2015

Majitelé psů se velmi často obrací na veterináře s otázkou „Jaké je nejlepší krmivo pro psa?“. Je to velice dobrá otázka, protože naši chlupatí kamarádi si zaslouží jen to nejlepší. Podobně jako u lidí má kvalita stravy vliv na pejskovo zdraví. Dobrým výběrem jídla lze například předejít různým zdravotním komplikacím. 

Jak vyčistit zuby psovi

30 / 09 / 2015

Už od malička naši rodiče dbali na to, abychom si pořádně a pravidelně čistili zuby. Největší výhrůžkou byl samozřejmě zubař. Možná se budete divit, ale i u pejsků je důležitá péče o jejich chrup už od malička, protože si tak psí kamarád lépe zvykne na celý proces čištění zubů. A jak tedy psovi vyčistit zuby?

Pitný režim u psa

08 / 07 / 2015

Život bez vody je pro lidi zcela nemožný, stejně tak i pro naše čtyřnohé kamarády. Proto je pitný režim důležitý a v těchto letních dnech dvojnásob. Vodu si můžete představit jako takový transport, který má za úkol přivádět živiny buňkám a odvádět od nich odpadní látky. Pojďme se společně podívat na pitný režim u psa a na to, kolik vody má pes vypít. 

Cvičení a fitness pro psy

14 / 05 / 2015

Boj proti nadváze je u lidí v poslední době doslova hitem. Ale přejídání a nedostatek pohybu představuje i u psů mnohá zdravotní rizika, která mohou vést až ke kratšímu životu vašeho čtyřnohého miláčka. Co třeba vašemu čtyřnohému parťákovi dopřát cvičení a fitness pro psy ve výcvikovém areálu DUX?  

Rekondiční masáže psů II.

29 / 04 / 2015

Dnes si představíme další část rekondičních masáží pro psy, které nově nabízí areál DUX.  V dnešním článku se podíváme na myofasciální, nebo-li měkké techniky masáží pro psy, které pracují nejen se svaly, ale hlavně s kůží, podkožím a fasciemi. Konkrétně v těchto částech se vzniká vysoké napětí, které se může rozšířit po celém těle psa. Pojďme si je tedy představit.

12