Výchova a výcvik psa

V tomto blogu se dozvíte rady a tipy o tom, jak psa zabavit, vycvičit, odnaučit zlozvykům a vychovat z něho nejlepšího společníka. 

Proč pes tahá na vodítku a jak ho to odnaučit?

20 / 02 / 2017

Taky v parku sledujete ostatní psy, jak si na procházce poslušně vykračují po boku svého pána? Jenže pak se podíváte ke svým nohám, kde už zase vodítko, tažené vaším čtyřnohým přítelem, sahá tak daleko, jak jen může. Chcete to změnit? Zkusíme vám poradit, jak psa odnaučit tahat na vodítku.

Zločin a trest aneb jak správně trestat psa

21 / 12 / 2016

Sedá si váš čtyřnohý přítel každý den před televizi do vašeho oblíbeného křesla právě, když se tam chystáte odpočívat? A vy se mu to večer co večer snažíte marně rozmlouvat? Přemýšlíte, jak svého psa potrestat? V následujícím článku se dozvíte, co na něj platí a co rozhodně ne.

Cvičiště psů Český Brod

15 / 11 / 2016

Aby byl pes bezpečný pro sebe a své okolí, musí být vychován a mít za sebou alespoň základní výcvik. Psí kamarád, který neposlouchá a nereaguje na své jméno, se stává pohromou a pejskař, který nedokáže svého psího kamaráda vychovat, by měl pořízení psa velmi zvažovat. Výcvik se bez výjimky týká všech - psů i jejich páníčků.

Jak použít klikr na výcvik psa?

17 / 10 / 2016

Výchova psa se zakládá na pochvalách a trestech. Jednou z technik, kterou kynologové využívají, jsou elektronické a zvukové pomůcky. Tou pozitivní, kterou pes dostane pochvalu, je klik. Negativním opakem, tedy trestem, je elektronický výcvikový obojek. V dnešním článku se podíváme na tu příjemnější část výcviku. 

Elektronický výcvikový obojek a jak s ním pracovat

04 / 10 / 2016

Elektronický výcvikový obojek je ideálním pomocníkem pro výcvik psů. Na trhu je celá řada modelů, které se liší například podle dosahu, síly impulsů, velikosti přijímače či počtu psů. Tyto typy obojků jsou určené především pro výcvik základních povelů a pomohou vám v komunikaci s vším psím kamarádem. 

Výcvik psa

14 / 09 / 2016

Nemusí být váš pes mistrem v agility nebo projít policejním výcvikem, avšak na jeho poslušnost byste se měli 100% spolehnout. Výcvik psa není víkendovou záležitostí, ale dlouhodobým  tréninkem. Pokud u mladého psa postavíte pevné základy ve výchově a výcviku, máte se v budoucnu o co opřít a především se na svého čtyřnohého kamaráda můžete spolehnout. 

Výcvik a výchova štěněte - jak na to?

09 / 09 / 2016

Máte doma čtyřnohou chlupatou kuličku, které jsou vaše zákazy a povely jedno? Je to malé třeštidlo, které lítá po zahradě, z vodítka má hračku a nejvíce pozornosti věnuje okusování bačkor? Právě v tuto chvíli je nejvyšší čas začít s výcvikem a především výchovou štěně. Platí totiž, že „stromek je lépe ohýbati mladý“ a že „starého psa novým kouskům nenaučíš“.

Psí povely - pokračování

23 / 06 / 2015

V minulém článku Jak naučit psa povely jsme si představili dva základní povely. Dnes na psí povely navážeme a poslušnost psích kamarádů rozšíříme o přivolání a „zůstaň“. Pří výcviku nešetřete trpělivostí i pochvalou.

Jak naučit psa povely

29 / 05 / 2015

S pejsky je sranda, ale pokud neposlouchají, dokáží nám vykouzlit vrásky na čele. Snad každého nového majitele napadne, jak naučit psa povely a poslušnosti? Pojďme se podívat na pár základních příkazů, které by měl znát každý pes.

Jak naučit psa na vodítko

14 / 01 / 2015

Jedním ze základních bodů ve výchově psa je i chůze na vodítku. Nejedná se zrovna o jednoduchý úkol – štěně na vodítku nechce poslouchat, tahá a kouše. Pes si na obojek  potřebuje zvykat už od útlého věku a první vycházky s vodítkem trénujeme již od 2. nebo od 3. měsíce. Pojďme se podívat podrobněji, jak naučit psa na vodítko.

Jak vychovat psa

28 / 11 / 2014

Ptáte se, jak vychovat psa? Především důsledně! Protože i ten nejrozkošnější mazlíček může bez výchovy napáchat celou řadu nepříjemností. Pokud chcete mít doma spolehlivého psího kamaráda, položte základní kámen výcviku – kvalitní výchovu.

Jak odnaučit psa skákat

30 / 10 / 2014

Odnaučení skákání bývá občas pěkný oříšek a když už s tím jednou psík začne, nerad se tohoto zlozvyku vzdává. Jak tedy odnaučit psa skákat, abychom neměli hned špinavé kalhoty nebo poškrábané dveře od drápků?

12