Rady a tipy

Výcvikový areál DUX přináší tipy a rady ze světa psů a koček. Naleznete zde například návod, jak postavit boudu nebo jak vytvořit pelíšek pro kočku. Nenašli jste zde to, co hledáte? Neváhejte nás kontaktovat!

Hračka pro psa? Proč ne interaktivní...

27 / 04 / 2017

Blíží se narozeniny vašeho čtyřnohého miláčka, nebo mu jen chcete udělat radost? Pokud pro něj jako dárek zvolíte hračku, určitě nic nezkazíte. Jakou hračku ale pro psa vybrat? Zkuste psí hlavolamy neboli interaktivní hračky a rozvíjejte schopnosti svého psa zábavnou formou.

Jak ochladit psa

23 / 06 / 2016

Horké letní měsíce už klepou na dveře! A zatímco možná řešíte, jak si doma vyrobit příjemný stín nebo se příjemně ochladit v novém bazénu, nesmíme zapomínat ani na čtyřnohé kamarády, kterým je v létě v hustém psím kožíšku pořádné teplo. Jak tedy ochladit psa, aby mu to bylo příjemné?

Psí kotec a co jste o něm možná nevěděli

26 / 04 / 2016

V našem výcvikovém areálu DUX se občas setkáváme s názorem, že zavírání psa do kotce je týrání a daleko lepší je, dopřát mu výběh a neomezenou svobodu. Dnešním článkem tento mýtus vyvrátíme a dáme vám tipy, co by měl psí kotec splňovat a kam ho umístit.

Psí boudy a kotce

16 / 04 / 2016

Každý psík potřebuje svoje místo, kde může odpočívat a schovat se před nepříznivým počasím. Pokud doma máte gaučáka, jde to snadno vyřešit pelíškem. Jestliže však vás pes tráví čas spíše venku, určitě mu uděláte radost pořádnou boudou, která se stane oblíbeným obydlím. Otázky a odpovědi ohledně psí boudy a kotce najdete v dnešním článku.

Pes a kočka aneb jak na jejich soužití bez válek

12 / 02 / 2016

Chcete mít ve své domácnosti psa i kočku a máte obavy, jak ti dva si na sebe zvyknou? Je pravda, že mezi psem a kočkou bývají často rozbroje a ani jeden nechce do svého teritoria toho druhého pustit. Existuje však několik kroků, jak harmonickému soužití psa a kočky pomoci. 

Pelíšky pro psy

17 / 11 / 2015

Není snad lepšího času než zimy, kdy se celý den těšíme do teplé postele. To samé platí i pro naše čtyřnohé mazlíčky. Ve skutečnosti psi tráví více času spánkem než lidé - konec konců, jen „málokdy“ se starají o placení účtu či chození do práce.

Dort pro psa

28 / 08 / 2015

Pouto, které dokážeme mít se svými čtyřnohými miláčky, může být někdy opravdu kouzelné. Proto už v dnešní době asi nikoho nepřekvapí rostoucí trend oslav psích narozenin. Pejskové své narozeniny velice rádi oslaví stejně jako lidé, a co by to bylo za oslavu narozenin bez dortu! A jak takový dort pro psa připravit?

Jak stříhat psa?

27 / 02 / 2015

Stejně jako vaše vlasy, tak i srst vašeho pejska potřebuje pravidelnou péči. Možnosti, jak můžeme pečovat o srst našeho čtyřnohého miláčka, máme hned dvě. Někteří využívají služeb psích salónů. Jiní se rozhodnou ho ostříhat doma. Pokud se rozhodnete tak i vy, máme tu pro vás pár rad, jak stříhat psa v domácích podmínkách a na co si dát pozor.

Jak často venčit psa

24 / 02 / 2015

Od minulého článku už víme, jak doma zabavit našeho čtyřnohého miláčka. Ale co když si bude chtít zaskotačit nebo počůrat pár patníku venku? Někdo se nad tím určitě ani nepozastaví a prostě svého pejska vezme ven, ale stále více lidí si pokládá otázku, jak často má psa venčit. Na tuto otázku neexistuje žádná jednoznačná odpověď, ale je tu několik obecných zásad, které si představíme.

Jak zabavit psa?

27 / 01 / 2015

Máte psa, chodíte s ním na výcvik a na procházky, koupili jste mu kost na hraní a stále se vám zdá, že se nudí? Nebo naopak zlobí, protože má spoustu volna a žádnou zábavu? Tak právě pro vás je připraven dnešní článek, kde se dozvíte, jak zabavit psa.

Jak postavit psí boudu II.

18 / 12 / 2014

V minulém článku Jak postavit psí boudu I. jste se mohli dočíst, jak velikost psa ovlivňuje rozměry boudy. Dnes se podíváme, jaké materiály při stavbě použít, jak pracovat s rozložením prostoru nebo čím boudu vybavit.

Jak postavit psí boudu I.

05 / 12 / 2014

Pořizujete si štěně a myslíte, že krom krmiva a hraček pro něj máte zajištěné už vše? A co nějaké místo, kde by mohl odpočívat a spát? Ano, ano, máme na mysli psí boudu. Že nevíte, jak psí boudu postavit a co při návrhu zohlednit? Tak právě pro vás je určen dnešní článek!

1