Pes a rodina

Pes je přítel člověka a většinou i celé rodiny. Jak ale spřátelit psa a děti? Která plemena jsou ideální do rodiny? A podle čeho psa vybírat? Na to naleznete odpověď v našem blogu.

Pozor! Ne každý pes je vhodný pro seniory

26 / 06 / 2017

Člověk a pes – to je často téměř nerozlučná dvojice. V dětství si se psy hlavně hrajeme a objevujeme svět, v dospělosti nám dělají parťáky při sportu i cestování, společníky ale potřebujeme i na podzim života. Jaký pes je vhodný pro seniory? Vybere si každý.

Jaký pes je vhodný do bytu a na co si dát pozor?

17 / 03 / 2017

Žijete v bytě, ale přesto už dlouho toužíte po čtyřnohém kamarádovi? I pro vás máme řešení. Ne každý pes životem v bytě strádá, záleží pak jenom na jeho majiteli, jak soužití se psem probíhá. Víte, jaký pes je vhodný do bytu? Na některé aspekty soužití s pejskem v bytě si přesto budete muset dát pozor.

Cestování se psem - Jedeme na dovolenou, a Punťa s námi!

10 / 02 / 2017

Chystáte se na vytouženou cestu za odpočinkem a nechcete o ni připravit ani svého čtyřnohého kamaráda? Víte, co dělat, aby ji pejsek snášel co možná nejlépe? A na co byste neměli zapomenout při cestování se psem? Poradíme vám.

Když pes olizuje člověka

16 / 03 / 2016

Možná vám to přijde u vašeho psa jako samozřejmost a necháte se na pozdrav olíznout. Nebo možná patříte k těm, kteří to svému psímu kamarádovi vyčítají. V dnešním článku se dozvíte, co to znamená, když pes olizuje člověka a jak se v takové chvíli zachovat.

Existuje pes pro alergiky?

19 / 02 / 2016

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Na jednu stranu neexistuje pes, který by nebyl zdrojem alergenů, na druhou stranu jsou různé typy alergií na psy, kdy se jedná například o alergickou reakci na srst, sliny či roztoče. Pro některé z těchto alergií existují psí plemena, která svým majitelům nebudou způsobovat zdravotní potíže. A právě psi pro alergiky si dnes představíme.

Blechy psí, ty na člověka nejdou

17 / 12 / 2015

„To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.“- tato filmová hláška je díky filmu Na samotě u lesa velice rozšířená, ovšem ne pravdivá. Blecha psí je oficiální označení blechy, která parazituje na široké škále savců, kam kromě psů a koček, spadají také lidé. Jak proti ní bojovat?

Další psí plemena vhodná k dětem

30 / 03 / 2015

Dnes navážeme na nedávný článek Jaký je nejvhodnější pes pro děti, kde jsme si představili pět nejčastějších psích plemen, která se mohou bez problému stát skvělým parťákem pro vaše děti. Pojďte se podávat na dnešní článek a dozvíte se i o dalších psích plemenech, která jsou vhodná k dětem.

Jaký je nejvhodnější pes pro děti?

25 / 03 / 2015

Na toto téma bylo už bezpochyby napsáno mnoho článků a ještě aby ne, děti a psi určitě patří k sobě. Pokud hledáte čtyřnohého kamaráda pro své dítě, tak rozhodně zapomeňte na roztomilé pohádky typu Lady a Tramp. Při výběru vhodného parťáka jsou nejdůležitější jeho dispozice, temperament, velikost a energie. Který pes je tedy nejvhodnější pro děti? 

Plemena psů vhodná k dětem

20 / 06 / 2014

O tom , jak „seznámit“ dítě a psa jsme si povídali v článku Pes k dětem. Ale která plemena psů jsou vhodná k dětem
Než začneme vybírat, jestli si pořídíte velké či malé plemeno, s dlouhou srstí či krátkosrsté, měli bychom si uvědomit, že každý pes je osobnost s originální povahou. Pojďte se podívat na příklad. 

Pes k dětem

07 / 04 / 2014

Plánujete rozšířit rodinu o psa? Anebo už psa máte a plánujete pořízení dítěte? Jak se ti dva snesou? A jaký pes k dětem je ideální? Je dobré pořídit si psa z útulku? Jak takového psa doma zabydlet? A co výcvik? Na všechny otázky Vám odpoví náš článek!

1