Kočky

Nejsnazší cesta, jak dát kočce prášek

17 / 05 / 2017

Je vaše kočka nemocná? Tak rychle s Mickou k veterináři. Návštěvu u zvěrolékaře sice většina mazlíčků nevítá, ale nakonec se s ní smíří. Co ale dělat, když pan doktor předepíše užívání léků? Jak dát kočce prášek a nevystavit ji zbytečnému stresu a sebe škrábancům a kočičímu pohrdání?

Rozumíte kočičí řeči?

06 / 03 / 2017

Vzpomínáte na pohádku o Zlatovlásce, kde Jiříkovi pomáhala znalost zvířecí řeči? Chtěli byste také porozumět kočičí řeči, zjistit proč kočka přede, mručí, syčí nebo naříká? Tak s tím vám tady můžeme pomoci. Čtěte dál a možná se dozvíte ještě něco navíc.

Jak naučit kočku na záchod?

05 / 12 / 2016

U venkovních koček obvykle nemusíte řešit, kam chodí na záchod. Problém by nastal, jen kdyby se sousedovi nezamlouvalo, že váš mazlíček jako toaletu využívá jeho úhledně udržovanou zahrádku. Máte-li kočičku doma, chtě nechtě ji budete muset naučit chodit na záchod.

Kastrace kocoura – kdy, proč a za kolik

22 / 08 / 2016

Chodí váš kocour Mikeš na několikadenní toulky? Vrací se váš Mourek z kočičích rvaček potrhaný? Vadí vám jeho značkování po domě a zahradě? Řešením, jak tomu zabránit, je kastrace kocoura, čím se tyto projevy kocouří povahy omezí či zcela vymizí.

Jak odstranit značkování koček a kocourů

05 / 08 / 2016

Nadechnete se a je to hned jasné. Štiplavý zápach, který je typický pro kočičí puberťáky a dospělé kocoury, si jen tak nespletete. Značkování koček a kocourů je stejně přirozené, jako když pes vrtí ocasem na uvítanou. Ovšem ze zákona schválnosti kočky vždy značkují tam, kde se to nejméně hodí. Jak tedy značkování odstranit? 

Co dělat, aby se kočka neztratila

10 / 07 / 2016

Ve třech měsících se kotě od kočky odstavuje a může vyrazit do světa za svým novým majitelem. Přinesete si domů malou chlupatou kuličku, která nebojácně okukuje své nové obydlí. Pokud plánujete mít kočku v bytě, s jejím touláním nejspíš nebudou problémy. Jiné to je, když má malé kotě přístup ven. Lze tedy zabránit tomu, aby se kočka neztratila?

Proč kočka pořád mňouká

08 / 06 / 2016

Kočičí mňoukání je jako lidský hlas – každý je jiný a vyjadřuje nálady, pocity a potřeby. Naslouchejte proto pozorně své kočce a přijdete na to, že brzy „mňoukavé řeči“ porozumíte. Rádi bychom vám připravili nějaký kočičí slovník, ale (zatím) to nejde... Přinášíme vám proto několik nápověd,  abyste zjistili, proč kočka pořád mňouká a jak se v kočičí řeči vyznat.

Hotel pro kočky

10 / 05 / 2016

Plánujete dovolenou, ale máte starosti, kam dáte svoji kočičku? Nemusíte ji nechávat doma samotnou a úkolovat sousedy, aby se o ni postarali. Stejně tak, jako dopřáváte dovolenou sobě, dopřejte dovolenou i své Míce či Mourkovi! Hotel pro kočky zajistí vašim mazlíčkům maximální péči, pozornost a samozřejmě i kvalitní krmivo.

Březost u kočky

30 / 03 / 2016

Máme tu jaro a v přírodě je to čas, kdy dochází k páření. A pokud máte doma nějakou Micku, která se vám zatoulá, počítejte s tím, že brzy budete mít doma koťat na rozdávání a většinou neskončíte u jedněch. Jak tedy poznat březost u kočky a jak pomoci kočce s porodem?

Kočka pije mléko? Omyl!

11 / 01 / 2016

Mezi prvními řádky ve slabikáři nalezneme i tuto větu, která je omylem. Přestože se kočky vyobrazují nejčastěji s myší či miskou mléka, jejich jídelníček se skládá ze zcela jiné stravy, jak jsme si již řekli v článku Jak krmit kočku. Ovšem kočka a mléko, to je kapitola sama o sobě...

Jak krmit kočku

07 / 12 / 2015

Už víte, čím (ne)krmit vašeho Mourka či Micku, ale víte jak často kočku krmit? Nemyslíme tím, že granule nasypete do misky a do druhé misky dáte vodu, ale to, jak často a v jakém množství. Pojďte se o kočkách a jejich krmení dozvědět více. 

Krmivo pro kočky aneb čím (ne)krmit Mourka?

26 / 11 / 2015

Přemýšlíte, jaké krmivo pro kočky je to pravé? Aby váš Mourek či Micina měli dostatečnou výživu a nic jim nechybělo? Výcvikový areál DUX pro vás připravil článek o kočkách a jejich výživě. Podíváme na konzervy, granule i syrové maso a nezapomene ani na mléko.

1