Další psí plemena vhodná k dětem

30 / 03 / 2015

Dnes navážeme na nedávný článek Jaký je nejvhodnější pes pro děti, kde jsme si představili pět nejčastějších psích plemen, která se mohou bez problému stát skvělým parťákem pro vaše děti. Pojďte se podávat na dnešní článek a dozvíte se i o dalších psích plemenech, která jsou vhodná k dětem.

Bulteriér

Neprávem je označen jako agresivní zvíře. Bulteriér je k lidem velice přátelský, ale je důležitá láskyplná výchova už od štěněte. Má také vysoký práh bolesti, takže je ideální pro děti, které se učí, jak správně zacházet s mazlíčky.

Beagle

Je velice všestranný a vzhledem k jeho lovecké povaze velice aktivní. Je ideální pro aktivní děti, protože nikdy ho nepřestane bavit hrát kdovíjaké hry. Beagle dobře vychází i s ostatními domácími zvířaty. Také vyžaduje časté kartáčování a koupání.

vhodný pes k dětem

Vizsla

Možná jste o tomto plemenu dříve neslyšeli, ale Vizsla je velice přizpůsobivá, učenlivá, chytrá a hlavně nekonfliktní. Je taky velmi energická a vyžaduje pravidelný pohyb, proto je vhodná především pro aktivní rodiny. Každopádně si strašně ráda tvoří úzké vazby s rodinou, takže se pak stane doslova její součástí.

Německý špic

Toto plemeno se velmi opomíná, ale je to veselý společník a nic mu neunikne. Je hravý, nebojácný a svému pánovi velmi oddaný. Má rád děti, ale nechává si od nich trochu odstup. Německý špic je také nenáročný, co se potravy a pohybu týče.

BullDog

BullDog určitě ocenění za “nejvíce energického psa” nezíská, ale jinak je velice přátelský a věrný pes. Vychází skvěle i s ostatními zvířaty a je vzhledem ke své odolnosti vhodný pro děti, které ho občas někde za něco zatáhnou... Bulldog je vhodný i do malých bytů.

Desítku ideálních plemen pro rodiny s dětmi nám uzavřel BullDog. Pokud ale váháte nad jiným psem a nejste si jistí, neváhejte nás kontaktovat, rádi s vámi výběr zkonzultujeme a poradí vám s prvními kroky ve výchově a výcviku.