Pelíšky pro psy

17 / 11 / 2015

Není snad lepšího času než zimy, kdy se celý den těšíme do teplé postele. To samé platí i pro naše čtyřnohé mazlíčky. Ve skutečnosti psi tráví více času spánkem než lidé - konec konců, jen „málokdy“ se starají o placení účtu či chození do práce.

Stejně jako my si vybíráme kvalitní matrace, tak ani u pelíšků pro psy bychom neměli na kvalitu zanevřít. Důležité je také zohlednit spoustu dalších kritérii, například druh materiálu, umístění pelíšku, velikost, zdravotní stav pejska apod.

Než psí pelíšek koupíme…

Než se vrhneme na kupování psího pelíšku, je důležité, abychom si rozmysleli, kam ho budeme chtít umístit. Například pokud se rozhodnete pro nějaké chladnější místo, bude vhodné se dívat po pelechu, který je uzavřenější a má vyšší boky. Také existují pelíšky, které vypadají jako domečky.

Také je dobré zohlednit pejskovi návyky. Například nebudeme pejska zavírat do uzavřených pelíšků, když je společenský a nejvíce se těší z vaší společnosti. Proto nějaký čas pejska pozorujte.

pelíšky pro psy

Vhodný materiál a velikost pelechu pro psa

Dalším důležitým bodem je zvolení vhodného materiálu. Ten budeme vybírat podle toho, kam jsme se rozhodli pelech pro psa umístit. Je rozdíl, pokud pejsek odpočívá například na terase či má nějaký svůj koutek na zahradě nebo bude doma v teple.

Pro pejsky, kteří svůj volný čas tráví venku, doporučujeme pelíšky ze snadno omyvatelných materiálů, jako je například nylon. Pokud je pejsek domácí typ, tak s klidným svědomím můžeme sáhnout po pelíšku z klasické bavlny nebo módního plyše.

Stejně jako naše postel, tak i pelechy pro pejsky musí být dostatečně prostorné. Ale dejte pozor, aby nebyly zase moc velké, prostě tak akorát. Nejsnazším trikem je změřit pejska v jeho oblíbené poloze, ve které spí a následně připočítat nějaký ten cm navíc.

Zdraví na prvním místě…

Každého z nás jednou dostihne stáří, a to i naše mazlíčky. Pejsci, kteří mají problémy například s pohybovým aparátem, trpí na otlaky loktů či mají problémy s klouby potřebují speciálně upravené matrace - v našem výcvikovém areálu doporučujeme pro psí pohodlí například pohodlné lehátko pro odpočinek.

Máte nějaké otázky? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme s výběrem.