Jaký je nejvhodnější pes pro děti?

25 / 03 / 2015

Na toto téma bylo už bezpochyby napsáno mnoho článků a ještě aby ne, děti a psi určitě patří k sobě. Pokud hledáte čtyřnohého kamaráda pro své dítě, tak rozhodně zapomeňte na roztomilé pohádky typu Lady a Tramp. Při výběru vhodného parťáka jsou nejdůležitější jeho dispozice, temperament, velikost a energie. Který pes je tedy nejvhodnější pro děti? 

Zlatý retrívr

Zlatý retrívr je sebejistý, inteligentní, laskavý a věrný pes. A rozhodně nepatří mezi agresivní nebo zbabělé psy. Jeho předností je především velká trpělivost a hravost, což je ideální právě pro děti. Důležité je nezapomínat na to, že zlatý retrívr potřebuje hodně pohybu, tak mu ho dopřejte.

Labrador

Co si budeme povídat, labrador je jedno z nejoblíbenějších psích plemen. Jeho předností není jen jeho krása, ale především to, že je hravý, trpělivý, milující, můžeme se na něj spolehnout a je to takový ochránce. Co z toho vyplývá? Perfektní rodinný mazlíček.


nejvhodnější pes k dětem

Pudl

O pudlech se říká, že patří mezi velmi chytré psy, zároveň jsou skvělými parťáky pro děti s alergiemi, protože jim nepadají chlupy, ale vyžaduje to pravidelnou péči o jejich srst. Pudl je hrdý, starostlivý a loajální parťák, se kterým se rozhodně nudit nebudete, protože je to taky pořádný rošťák a ideální kamarád pro dítě.

Irský setr

Irský setr je známý svým červeným kabátkem, ale také tím, že je rád mezi lidmi. Je energický, hravý a má rád děti. Tento pejsek potřebuje hodně pohybu, takže pokud máte zahradu a hledáte parťáka do rodiny, máte vybráno!

Novofundlandský pes

Novofundlandský pes je naprosto nekonfliktní a co se dětí týče, tak ty přímo miluje. Novofundlandský pes je velmi aktivní, a proto je ideální volbou pokud máte zahradu, aby se mohl vyřádit.  Nelze opomenout fakt, že je to také skvělý plavec a je známo, že se cvičí i k záchraně lidských životů.

A co dál?

Dnes jsme si představili nejoblíbenější psí plemena, která se skvěle hodí do rodin s dětmi. Ovšem tím doporučení výcvikového areálu DUX nekončí a vy se již brzy můžete těšit na pokračování, kde se dozvíte o dalších i méně známých psech, kteří si velmi dobře rozumí s dětmi..