Rekondiční masáže psů I.

22 / 04 / 2015

Kdo z nás si někdy nedopřál masáž na bolavé záda, klouby atd..  Masáže jsou vhodné i pro naše psí miláčky! Masáž je pro psy nejen skvělou terapií a relaxací, ale navíc je to příjemný způsob, jak posílit vztah mezi vámi a vaším pejskem. DUX má ve svém výcvikovém areálu novinu - masáž psů. Myslíte, že to není možné? 

Druhy masáží pro psy

Rekondiční masáž pro psy - je masáž, která se věnuje celému tělu psa. Znatelně přispívá k regeneraci měkkých tkání pohybového aparátu, k regeneraci svalů psa a odstraňuje svalová napětí. Rekondiční masáž je vhodné poskytovat pejskovi jednou týdně, většinou po zvýšené fyzické námaze.

Sportovní masáž pro psy - jedná se o velmi krátkou masáž, která se provádí ráznými a rychlými tahy. Zajistíme tím tak dostatečný přísun krve do svalů, které jsou následně připraveny pro nadcházející výkon.

masáže psů

Léčebná rehabilitační masáž pro psy - u této masáže není potřeba věnovat pozornost celému tělu psa. Tato masáž se aplikuje při zvýšeném napětí a bolesti svalů. Masáž zároveň ovlivňuje mnoho dalších funkčních prvků, jako je například držení těla.

Jak na to - masážní hmaty

Masáže zahajujeme a ukončujeme vždy třením. Masírujeme pejska lehkým tlakem a přitom se soustředíme na velké plochy, nejčastěji celou plochou dlaně. Tlak zvyšujeme při směru k srdci. Zpáteční tah lze provést klikatým pohybem, kdy dochází k pohybu roztažených konečků prstů. Tímto pohybem podporujeme lymfatický oběh, prokrvování kůže, podkoží a snižujeme napětí svalů. Masážních hmatů je celá řada, takže si pojďme některé z nich představit.

Roztírání - Slouží k prokrvení ošetřované oblasti, uvolnění svalových vláken, svalové soustavy a uvolňuje strostlé tkáně. Na rozdíl od tření, zde zabíráme malou plochu a to krouživými pohyby palce či konečků prstů vyšším tlakem.

Hnětení, válení - jsou hmaty, které navazují na výše zmíněné postupy. Jedná se o velice intenzivní a hluboce působcí masáž, která se používá k uvolnění svalů končetin.Před tímto typem masáže je důležité mít svalová vlákna zahřátá třením a roztíráním. Hnětení provádíme uchopováním a odtahováním svalových vláken směrem od kosti nebo ji můžeme provádět válením protisměrným pohybem rukou.

Tepání - tento hmat se provádí pomocí úderu ruky sestavené do určitého tvaru či polohy. U psů se tepání provádí pouze tzv. "stříškou"! Masírujeme v rychlém tempu s malým počtem opakování. Tento hmat působí hluboko do tkání.

Třesení, chvění, vibrace - tento typ hmatů slouží k osvěžení a relaxaci svalů. Provádí se v rychlém tempu pohyby do stran nebo rychlým natřásáním uvolněného svalu. Před začátkem je důležité maximální uvolnění masírované oblasti.

DUX nově nabízí i masáže pro psy. Máte zájem? Neváhejte nás kontaktovat!