Krmivo pro psy

29 / 10 / 2015

Majitelé psů se velmi často obrací na veterináře s otázkou „Jaké je nejlepší krmivo pro psa?“. Je to velice dobrá otázka, protože naši chlupatí kamarádi si zaslouží jen to nejlepší. Podobně jako u lidí má kvalita stravy vliv na pejskovo zdraví. Dobrým výběrem jídla lze například předejít různým zdravotním komplikacím. 

Podle čeho dělíme psí krmiva

Možnosti máme dvě. Stravu můžeme pejskovi připravit doma sami. Tato varianta je velice náročná, a to z hlediska času, financí, ale i odbornosti. Druhou variantou jsou samozřejmě komerční psí krmiva. Zde je důležité pečlivě vybírat, protože ne všechna krmiva se dají nazvat kvalitními. Pokud si tedy stále nejste jisti, pojďme se podívat na to, podle čeho krmivo vybírat.

krmivo pro psy

Vyvážená strava pro psa

Zajímá vás po přečteních prvních odstavců, jaká strava je tedy ta správná? Podle odborníků je odpověď jednoznačná, a to vyvážená. Správná strava pro psa by měla být složena z vody, bílkovin, energie, minerálních látek a vitamínů.

Důležitý je dostatečný a dlouhodobě vyvážený příjem této stravy. Dobře si zapamatujte slovíčko „dlouhodobě“. V případě, že bude často docházet k časté nevyváženosti ve stravě, mohou hrozit nemalé problémy.

Co z toho vyplývá?

Ať jste se rozhodli pro jednu či druhou možnost krmení, důležité je vždy dodržet stejné složení a stejné poměry. Proto je například nemůžeme pejskovi jeden den dát maso a druhý den granule. Nemělo by to pozitivní vliv na pejskovo trávení.

Takže pro shrnutí: Krmíte svého chlupáče granulemi, tak by měl každý den dostat tytéž granule, aby mělo krmení stejné složení.

Granule nebo maso?

Nakonec vše závisí na vašich časových možnostech a financích. Pokud si každý den najdete dostatek času na přípravu potravy, tak můžete pejskovi připravovat stravu sami. Ale co si budeme povídat, většinou to tak nebývá. Na trhu je velká nabídka opravdu kvalitních krmiv, a to v podobě konzerv i granulí.