Jak zabavit psa?

27 / 01 / 2015

Máte psa, chodíte s ním na výcvik a na procházky, koupili jste mu kost na hraní a stále se vám zdá, že se nudí? Nebo naopak zlobí, protože má spoustu volna a žádnou zábavu? Tak právě pro vás je připraven dnešní článek, kde se dozvíte, jak zabavit psa.

Jak zabavit psa doma?

Jdete do práce a necháte svého čtyřnohého kamaráda několik hodin v bytě bez dozoru. Vrátíte se a byt je převrácený vzhůru nohama? Něco je špatně. Prvním krokem je výchova a druhým je program, který pro psa připravíte. Jak tedy zabavit doma psa, aby se nenudil a nezlobil?

pes a kousací hračka

Hračky pro psy na kousání

To, co psy zajímá, zkoumají tlamou – koušou a hryžou. U malých štěňat je to otázka času a výchovy, u dospělých psů „zkoumání“ hryzáním stává problémem. Abyste psovi nabídli alternativu svých bot, na kterých si pochutnal nedávno, pořiďte mu kousací hračku.

Setkáváme si i s případy, kdy dají majitelé psovi na hraní plastovou lahev a libují si, jak psa na dlouhý čas zabaví. Tuto formu hračky určitě nedoporučujeme – psi umí lahev bez větších problémů prokousnout a plastové střepy je mohou poranit.

Pískací hračky pro psy

Pískací hračky pro psy jsou u většiny čtyřnohých kamarádů velmi oblíbené. Gumová hmota ve spojení se zvukem se stává zálibou i na několik hodin denně. Zde ale pozor - pokud je psík vytrvalý a hračka stále píská, dřív nebo později to přestane bavit vás nebo sousedy.

Chytré hračky pro psy

Více než kousání a pískání psa zabaví pamlsky. Chytré hračky pro psy značky StarMark mají vroubkovaný povrch, který masíruje dásně a dovnitř hračky ukryjete oblíbené krmivo či pamlsky, které se psík snaží vyndat. Existují různé druhy i úrovně a váš čtyřnohý kamarád bude mít spousty zábavy i s příjemnou odměnou v podobě pamlsku.

Chcete vědět více? Kontaktujte nás! DUX vám poradí při výchově, výcviku i zábavě!