Jak vyléčit lupy u psa?

12 / 04 / 2017

Trápila vás někdy „zasněžená“ ramena a oblečení plné drobných bílých šupinek? Ano, lupy nám často komplikují život. Věděli jste ale, že tento neduh může postihnout i vaše čtyřnohé miláčky? Chcete vědět, co lupy u psů způsobuje a jak je vyléčit?

Jaké jsou příznaky?

Každý majitel psa jistě snadno pozná, že má jeho miláček lupy. U psů se totiž projevují stejné příznaky jako u lidí. Kůže psa je suchá, přidá se svědění a brzy se začínají odlupovat  její odumírající části v podobě drobných „šupinky“. Obvykle se objevují na hřbetě a krku zvířete.

Co způsobuje  lupy u psa

Vznik lupů u psa může mít různé příčiny:

  • Nemoc – alergie, záněty i závažnější onemocnění, jako rakovina kůže
  • Paraziti, bakterie, plísně
  • Další příčiny – Lupy může způsobit i psychická nepohoda psa (např. návštěva veterináře nebo dlouhé cestování) nebo nevhodná či málo výživná strava. Častou příčinou bývá šampon nebo jiná kosmetika, která se běžně prodává v obchodní síti.
Pes 

Jak vyléčit lupy u psa?

Když se u vašeho čtyřnohého přítele vyskytnou lupy, můžete sami vyzkoušet několik rad, jak lupy u psa vyléčit. Někdy mohou být jen reakcí na některou ze složek stravy. Často celou situaci jednoduše vyřeší, když pejskovi pořídíte kvalitnější krmivo s dostatkem výživných látek.

Jako další „domácí léčbu“ můžete vyzkoušet hřeben proti lupům. V některých případech stačí běžný hřeben, který na psa používáte. Česání psa příjemně masíruje a zároveň podporuje promazávání jeho pokožky. Pomoci mohou speciální oleje na suchou kůži nebo změna šamponu.

Léčba lupů samozřejmě závisí na příčině jejich vzniku. Někdy psa zbaví lupů samotný majitel, jindy je návštěva veterináře nezbytná a proces léčení může být dlouhodobý. Dobrý zvěrolékař vám vždy doporučí nejvhodnější přípravky.

Zdravý pes je šťasný pes

Starejte se o pokožku svého nejlepšího přítele důkladně. Když ho zbavíte nepříjemného svědění, bude si spolu moci užívat procházky nebo tréninky v našem výcvikovém areálu.

Chcete se o zdraví svého psa dozvědět více? Zajímá vás, jak psa odčervit nebo jak ho zbavit průjmu? Přečtěte si i další naše články. Máte-li nějaké další otázky, obraťte se na nás.