Jak vycvičit psa

06 / 03 / 2014

Způsobů, jak vycvičit psa, je mnoho. Při výcviku musíme znát plemeno, které cvičíme, protože některá plemena jsou učenlivá více, jiná méně. Záleží také na věku psa a důležitá je i jeho povaha. Musíme se obrnit trpělivostí, ale z naší zkušenosti víme, že je možné vycvičit každého psa. A nesmíme zapomenout, že základní výcvik by měl mít každý pes.

Kdy začít s výcvikem psa

S výcvikem psa začínáme již od dvou měsíců věků štěněte, kdy ho učíme reagovat na jeho jméno, udržení čistoty v bytě, na obojek a sociální kontakty s okolím. V další měsíci přidáváme zákazy a základní povely (sedni, přivolání). Ve čtvrtém měsíci přidáváme povely poslušnosti (chůze u nohy, aport v terénu) a postupem času přidáváme další povely. Povely stále opakujeme a za jejich splnění psa dostatečně chválíme (ať už ústní chválou, pamlskem či klikrem

Důslednost k výcviku psa neodmyslitelně patří

U výcviku psa musíme dbát na důslednost a provedení povelu. Není možné dát povel a když pes neposlechne, pokračovat dál. Musíme také rozeznávat dobu, kdy psa vychováváme a kdy má volný čas pro sebe a hraje si.

Základní psí povel

„Ke mě“ nebo „k noze“ je povel, který musí umět každý pes. Jedná se v podstatě o základní psí povely, kdy pes musí být 100% poslušný. S tímto cvikem se začíná ve třech měsících, kdy jsou psi ještě drobní (lépe se ovládá malé štěně, které je snáze zvladatelné a méně nebezpečné než 60 kilogramový pes).

Na co u výcviku psů nesmíme zapomenout

Pes je živá bytost, která má svou osobnost, kterou bychom měli částečně tolerovat, ale v žádném případě poslouchat. Vyvarujte se tomu, aby vás pes ovládal, což se stává často nevědomky, ale v praxi tyto případy také vidíme. Důležitá je trpělivost, důslednost a respekt. Výcvik psa je dlouhodobá záležitost.

Psí výcvik od začátku do konce

V našich prostorech je profi výcvikový areál, kde se zaměřujeme na výcvik a výchovu psů. Rádi vás provedeme nejen základem, ale vás i vašeho psa naučíme i složitější cviky a především vás naladíme na stejnou vlnu. Pořádáme jak pravidelné výcviky, tak víkendové i letní akce, agility a další programy pro psy a jejich pány. Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat!