Jak stříhat psa?

27 / 02 / 2015

Stejně jako vaše vlasy, tak i srst vašeho pejska potřebuje pravidelnou péči. Možnosti, jak můžeme pečovat o srst našeho čtyřnohého miláčka, máme hned dvě. Někteří využívají služeb psích salónů. Jiní se rozhodnou ho ostříhat doma. Pokud se rozhodnete tak i vy, máme tu pro vás pár rad, jak stříhat psa v domácích podmínkách a na co si dát pozor.

Stříhání psů obecně

Stříhání se týká především dlouhosrstých pejsků - zde je nutné, aby se stříhání nezanedbávalo. Na otázku, kdy je vhodné psa nechat ostříhat, se nedá konkrétně odpovědět, protože se to bude u každého plemene trochu lišit.

Doba stříhání se taky mění v závislosti na ročním období. Srst roste v létě rychleji a naopak v zimě pomaleji. Obecně se udává, že každé tři měsíce by se měl provádět udržovací střih, aby se srst nezacuchávala.

stříhání psů

Příprava psa na stříhání

Před tím, než budete psa stříhat, tak ho vykoupejte a následně ho pořádně rozčešte. Pro stříhání zvolte místo, které je pro vašeho pejska příjemné, aby se cítil uvolněně a při stříhání sebou necukal. Zároveň volte takové místo, na kterém se vám bude dobře stříhat.

Nejvhodnějším nástrojem pro stříhání je samozřejmě elektrický strojek, který ušetří spoustu práce a času, ale zároveň se ho většina pejsků bojí a proto je důležité nejprve vyzkoušet, jak bude na zvuk reagovat. Pokud se bude bát, tak zvolte nůžky, které jsou speciálně určené na stříhání psů. 

Proces stříhání

Tak už máme vše nachystané, pejsek je v klidu, takže se pojďme pustit do samotného stříhání. Psa stříháme vždy od ocasu, směrem k hlavě - tedy proti srsti. U hlavy a tlapek si dejte pozor, jedná se totiž o citlivá místa a můžete pejska zranit. Proto je dobré si v těchto místech pomoct nůžkami.

Stříhání psů je součástí nabídky i výcvikového areálu DUX. Máte zájem? Neváhejte nás kontaktovat!