Jak vyčistit zuby psovi

30 / 09 / 2015

Už od malička naši rodiče dbali na to, abychom si pořádně a pravidelně čistili zuby. Největší výhrůžkou byl samozřejmě zubař. Možná se budete divit, ale i u pejsků je důležitá péče o jejich chrup už od malička, protože si tak psí kamarád lépe zvykne na celý proces čištění zubů. A jak tedy psovi vyčistit zuby?

Čištění zubů u psů a nejčastější otázky

jak vyčistit psovi zuby

Podobně jako čištění chrupu u lidí, tak i čištění zubů u psů má nějaké zákonitosti a doporučení. Pojďte se podívat na hlavní zásady.

Čím bych měl psovi zuby čistit?

Existují speciální kartáčky pro psy s měkkými štětinami, které je před použitím dobré ještě navlhčit. Pokud však nemáte speciální psí kartáčky na zuby, můžete použít dětský zubní kartáček nebo gázu kolem prstu či vatový tampón.

Jakou pastu bych měl použít?

Rozhodně ne zubní pastu určenou lidem! Ta může být pro pejsky zdraví nebezpečná. Stejně jako speciální kartáčky pro psy se dělají také speciální psí zubní pasty, například s příchutí drůbeže.

Jak často mám čistit zuby svého psa doma?

Zuby svému pejskovi byste měli čistit tak často, jak je to možné. V ideálním případě každý den. Existuje spousta produktů, které poskytnou vašemu pejskovi domácí stomatologickou péči, kterou si zaslouží. Například různé roztoky, pasty, kartáče apod…

Jak často bych měl nechat zuby svého psa odborně vyčistit?

I přestože čistíte zuby pejskovi pravidelně a důkladně, je dobré u dospělých psů navštívit alespoň jednou za rok odborníka. Ten posoudí celkové zdraví ústní dutiny a může vyloučit nějaké další onemocnění.

Pár tipů na čištění zubů doma

Mějte tyto tipy na paměti, proces čištění zubů pro vás bude jednoduší a zároveň pro vašeho pejska pohodlnější.

  • Používejte speciální psí zubní kartáček nebo výše zmíněné alternativy.
  • Nikdy nepoužívejte zubní pastu určenou lidem.
  • Nejdříve dejte svému psovi malý vzorek pasty před čistěním, aby si zvykl.
  • Zuby čistěte jemnými pohyby, jako byste čistili své vlastní.
  • Pořádně vyčistěte vnitřní povrch zubů.
  • Ujistěte se, že jste pořádně vyčistili zadní stoličky a špičáky, neboť tyto zuby mají tendenci si rychle vybudovat zubní kámen.
  • Odměňte svého psa hrou, mazlením nebo jinou jeho oblíbenou činností. Pozitivně to posílí proces čištění.

Zajímá vás více? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám ve výcvikovém poradíme s výběrem psího kartáčku a ukážeme vám správnou techniku čištění.