Jak často krmit psa

22 / 10 / 2014

V jednom předchozím článku jsme si již řekli, jak krmit psa. Dnes se na toto téma podíváme podrobněji, protože se množí dotazy „Jak často krmit psa?“. Nechcete mít doma psího otesánka, ale zároveň na vás stále koukají hladové psí oči. Tak co s tím?

Jak často krmíme psa podle věku?

Frekvence krmení záleží především na věku psa. Jak často tedy krmíme psa podle věku? Do čtyř měsíců krmíme štěně 4 – 5x denně, dále dávku ustálíme na 4x denně a od šesti až dvanácti měsíců zvykáme pejska na stravu 3x denně. Doporučenou denní dávku rozdělíme na tři části a zajistíme psovi dostatek pohybu. Po prvním roce frekvenci ještě snížíme, a to na 1 – 2x denně. Toto dodržujeme pravidelně až do „důchodového věku“ psa, kdy frekvenci znovu zvýšíme na 2 – 3 dávky, protože se zpomaluje jeho trávení. Počet a velikost porcí přizpůsobujeme jeho zdravotnímu stavu.

Jak často krmíme psa podle aktivity?

Nevíte, jak často krmit psa, když má velký energetický výdej? Ať už máte doma „gaučáka“ nebo psího sportovce, který je neustále v pohybu, nekoordinujte jeho váhu frekvencí krmení, ale upravte doporučené množství. Pokud budete u dospělého psa měnit typ nebo značku krmení, vždy je dobré hlídat jeho hmotnost a velikost dávky upravit. Jde totiž o to, že každý výrobce nebo typ stravy má jiné zastoupení obsažených látek, a proto může pes při stejném objemu krmiva měnit váhu.

Špatné krmení psa a obezita

Začínáte mít doma pěkného cvalíka a nevíte, kde je chyba? Podívejte se podrobněji, kdy a co váš psí kamarád sní. Dostává kromě běžné stravy také „mimořádné“ dávky v podobě zbytků nebo pamlsků? Podílejí se na jeho krmení také ostatní členové rodiny a stává se, že pes dostane během dne dávku granulí opakovaně? Přiznejme si, že za obezitu psů může špatné krmení, za kterým stojí majitel psa a ten by v tomto okamžiku měl zakročit a udělat vše proto, aby se jeho čtyřnohý kamarád opět dostal do zdravé formy!

O psí obezitě si brzy povíme v dalším článku. Pokud vás ale už teď trápí stravování vašeho psa a nevíte si rady, obraťte se na výcvikový areál DUX, kde vám se správnou výživou rádi poradí.