Jak často koupat psa

22 / 09 / 2014

Někteří psi vodu milují, jiné je náročné do vody dostat. I když se váš psí mazlíček nemůže dočkat, až mu hodíte do vody aport, nejedná se o koupel, která by psa zbavila všech nečistot. Jak často tedy psa koupat a na co si dát pozor? Na to vám i vašim psím kamarádům odpoví dnešní blog.

Jak často mám psa koupat?

Zde platí pravidelo, že nic se nemá přehánět. Psa koupejte v případě, kdy:

  • ­zapáchá
  • je znečistěný
  • má lupy

Naprostou většinu psů stačí koupat 2 – 3x do roka. Ovšem, výjimka potvrzuje pravidlo: pokud psa chováte doma nebo s ním jezdíte po výstavách, určitě jej budete koupat daleko častěji než psího kamaráda, který žije na zahradě.

Kdy mám psa poprvé koupat?

Nedoporučuje se psa koupat, pokud není starší dvou měsíců. Také není dobré koupat psa častěji než po šesti týdnech – během této doby se kůže přirozeně mastí, což podporuje její zdravý vzhled.

Záleží na srsti?

Frekvence koupání je také závislá na srsti. Pokud máte doma například psa s hrubou srstí, bohatě vám bude vyhovovat koupání 3x za rok, protože tento typ srsti nepotřebuje velkou péči. Naopak, pokud má pes hedvábnou či kudrnanou srst, která nelíná, bude koupel vhodná po 2 – 3 měsících.

Čím mám psa mýt?

Před koupelí psa vykartáčujte a připravte vodu, která by neměla být příliš horká.. Pro koupel používejte kosmetiku určenou pro psy – nejen, že je šetrná k jejich kůži, ale také obsahuje látky pro boj proti parazitům i případnou desinfekci. Psa myjte od hřbetu, přes tělo až ke končetinám, hlavu nechte na konec (kdyby pes nechtěl při mytí držet a cukal by se, mohl by se mu šampon dostat do očí či do uší – proto se hlava myje poslední). Naopak oplachování začíná u hlavy a dbáme na pořádné vymytí šamponu ze srsti. Po lázni psa vysušte do sucha.

I když psa koupeme několikrát ročně, nezapomínáme na péči o jeho srst a pravidelně ji kartáčujeme, v případě potřeby zastřihujeme nebo masírujeme kartáčovací rukavicí.

Chcete pomoci s koupáním psa? Sháníte psí kosmetiku? Neváhejte se na nás obrátit! Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře, rádi vám i vašemu psímu kamarádovi s výběrem kosmetiky poradíme.