Hry se psy

05 / 02 / 2014

Máte pocit, že pokud si váš pes nechce hrát s koupenými hračkami, že asi není ten správný hrací typ? Že už ho omrzela umělá kousací kost na hraní? Zkuste mu nabídnout pestré hry se psy, které budou bavit jeho i vás! Máme pro vás hry, které jsou na ven i na doma, které  vykouzlí pravou zábavu!

Tak jako člověk, i pes potřebuje zábavu a relaxaci. Existuje nespočet her, ať už pro psy drobného vzrůstu, tak pro plemena velká, pro štěňata i psy starší, do bytu i na zahradu.

Pokud hrajete Člověče, nezlob se, víte, že má hra nějaká pravidla, řád a i možnou odměnu. U pejska bychom na to neměli zapomínat. Vy, jako jeho páníček, určujete, jaký smysl hraní má, co očekáváte za výsledek a jaký pamlsek čeká na vítěze.

A jaká pravidla bychom měli u her se psem dodržovat my? U štěňat do 20. týdne nehrajeme na přetahovanou, aby se jim nepoškodil chrup. Hry a fyzickou aktivitu nevolíme ani po jídle a vyhýbáme se hračkám, které nejsou vhodné na hraní (např. malé, aby je pes mohl spolknout). Pejska ani nezavalujeme hromadou hraček, vždyť i dítě má jednu hračku nejoblíbenější a zbytek leží v koutě. Hračku můžeme také použít jako motivaci, když bude psovi dostupná za odměnu. Nezbytné je také u nevycvičených psů zvládnout míru hraní a tak předjít chňapání a nepřiměřenému kousání. Hlavně nezapomeňte, že pravidla hraní určujete vy a nenechte psa, aby vedení převzal za vás!

Psí hry na doma

V současné době existuje nepřeberné množství originálních interaktivních hraček, které vašeho psa zabaví nejen ve chvílích, kdy bude například sám čekat doma, ale i ve vašich společných chvilkách. Nezapomeňte na to, že pes je inteligentní zvíře a potřebuje podněty, které by jeho možnosti rozvíjely. K hračkám které by psa rozvíjely, řadíme i hračky StarMark, které podporují psí dovednosti.

Venkovní psí hry

Hračky StarMark se zaměřují i na venkovní hry, kdy je kladen důraz na rozvoj osobnosti psa. Interaktivní hračky v sobě skloubí zábavu, vzdělání a podle šikovnosti psa i možnost získání pamlsku. Při hrách by se měl pes naučit s člověkem spolupracovat a uvědomit si, kdo hru řídí a jaká pravidla má dodržovat.

Nezapomínejte, že hry jsou součástí výcviku, ale samotný výcvik nenahrazují. Na vašeho psa musí být za každé situace spoleh. Hry vás s vaším psem sblíží, odpočinete si a užijete si spoustu zábavy! Pokud se chcete se svým pejsek odpočinout a načerpat nové zkušenosti, vyzkoušejte výcvikové víkendy anebo náš kynologický výcvikový areál.