Hračka pro psa? Proč ne interaktivní...

27 / 04 / 2017

Blíží se narozeniny vašeho čtyřnohého miláčka, nebo mu jen chcete udělat radost? Pokud pro něj jako dárek zvolíte hračku, určitě nic nezkazíte. Jakou hračku ale pro psa vybrat? Zkuste psí hlavolamy neboli interaktivní hračky a rozvíjejte schopnosti svého psa zábavnou formou.

Jak interaktivní hračka pro psa funguje?

Interaktivní hračky pro psy jsou založené na principu odměny za určitý úkon. Pejsek se většinou snaží dostat pamlsek z útrob předmětu jeho otáčením, stlačováním, překlápěním či postrkováním. S interaktivními hračkami si psi tříbí svůj postřeh, zvyšují inteligenci i trpělivost.

U hraní s těmito hračkami je obvykle vyžadována i přítomnost páníčka. Ten zpravidla dohlíží na doplňování pamlsků do hračky, ale také „regulérnost“ hraní – s hračkou by si měl hrát vždy jen jeden pes, měl by ji lehce pochopit a z celé hry by měl mít dobrý pocit. Existuje i řada takových, které mu můžete svěřit před vaším odchodem do práce.

Poradí si se psím hlavolamem?

Na trhu jsou dostupné různé druhy interaktivních hraček - od nejjednodušších až po psí hlavolamy...

  • Jednoduché – jde většinou o hračku, která se naplní pamlsky a pes si odměnu musí „vydolovat“
  • Středně složité – obvykle se jedná o složitější varianty předchozího typu
  • Psí hlavolamy – tady musí psi rozšifrovat složitější systém, přes který se dostanou k vytoužené odměně. Zde by měl být při hraní vždy přítomen někdo, kdo by psovi v případě komplikací pomohl.
Pes s hračkou 

Jaké jsou možnosti

Při výběru interaktivní hračky si můžete vybrat z různých materiálů – guma, plast, plyš... Jako odměna nejčastěji slouží psí pamlsky, které se dají do hračky. Někdy lze využít i běžné granule, psí pasty, ovoce nebo zeleninu. U některých typů jsou psi částečně odměněni zvukem, který vydává sama hračka.

Interaktivní hračka, která při hře nevyžaduje přítomnost páníčka se dá skvěle využít pro zabavení vašeho čtyřnohého přítele v době, kdy ho necháte o samotě. Pejsek se věnuje hraní, a nemá tak potřebu kousat a ničit vybavení vašeho bytu.

Ani sebelepší hračka psa zřejmě nezabaví na celý den. Dopřejte svému příteli každý den i pořádnou procházku a možnost proběhnout se – přijďte do našeho výcvikového areálu v Českém Brodě. Nabízíme hromadné i individuální kurzy.

Nejen s výběrem nejvhodnější interaktivní hračky vám v DUXu vždy rádi pomůžeme, tak nás neváhejte kontaktovat.