Cvičiště psů Český Brod

15 / 11 / 2016

Aby byl pes bezpečný pro sebe a své okolí, musí být vychován a mít za sebou alespoň základní výcvik. Psí kamarád, který neposlouchá a nereaguje na své jméno, se stává pohromou a pejskař, který nedokáže svého psího kamaráda vychovat, by měl pořízení psa velmi zvažovat. Výcvik se bez výjimky týká všech - psů i jejich páníčků.

Základem je cvičiště pro psy

Pokud již máte nějaké zkušenosti, určitě se můžete rozhodnout, že psa vychováte a vycvičíte sami. Jestliže si však pořizujete prvního psa nebo máte s výchovou štěněte problém, doporučujeme získat základy od odborníků.

cvičiště psů

Cvičiště pro psy DUX se nachází v Českém Brodě a sjíždějí se k nám pejskaři nejen z Prahy a okolí. Se psy máme mnohaleté zkušenosti a víme, jak si poradit s neposedy i s velmi hyperaktivními psy.

V areálu střediska zajišťujeme psům maximální péči. Nabízíme nejen hromadné kurzy poslušnosti, ale také individuální dle požadavků majitele psa. Dále u nás můžete navštívit nácvik obrany či pachových prací. 

Více o kynologickém areálu DUX

Jsou vám tyto situace povědomé?

  • Jste na procházce a svého vlčáka máte na vodítku. Potkáte druhého pejskaře například s mopsem, který běhá na volno a jeho majitel slibuje, že je to hodný gaučák, že vašemu vlčákovi nic neudělá. To ale neznamená, že vlčák neudělá nic jemu, když mops nezareaguje na zavolání a vlčáka vyprovokuje. Jak je od sebe odrhnete? Sáhnete mezi souboj psích zubů, abyste psy od sebe odrhli?
  • Procházka po poli se může změnit v noční můru, když pes zvětří například srnčí a bezhlavě se za ním pustí. A na volání nereaguje...
  • Při venčení pes najde pochybné odpadky či dokonce nebezpečné nástrahy. Poslechne vás, aby „pochoutku“ okamžitě vyplivl?
  • Procházka po ulici se stává maratonem, protože váš psí kamarád na vodítku „táhne“?
  • Patří váš pes mezi psí tuláky a utíká vám ze zahrady? Máte strach, kdy ho porazí nějaké auto?

Pokud vám tyto situace nejsou cizí, je čas navštívit cvičiště pro psy, kde vám poradíme, jak začít s výchovou.

Rozumný majitel a cvičák je základ

Víme, že to mnoho pejskařů nerado slyší, ale pokud je pes neposlušný a nevychovaný, není to jen problém psa, ale také jeho majitele. Je pochopitelné, že chcete to roztomilé štěňátko rozmazlovat, ale tento přístup se vám může brzy ve špatném vrátit. Chce to tedy vzít rozum do hrsti a ve vztahu majitel – pes se stát tím, kdo je vůdcem smečky. Jak na to vám rádi prozradíme na cvičáku DUX.