Cvičení a fitness pro psy

14 / 05 / 2015

Boj proti nadváze je u lidí v poslední době doslova hitem. Ale přejídání a nedostatek pohybu představuje i u psů mnohá zdravotní rizika, která mohou vést až ke kratšímu životu vašeho čtyřnohého miláčka. Co třeba vašemu čtyřnohému parťákovi dopřát cvičení a fitness pro psy ve výcvikovém areálu DUX?  

Proč zvolit fitness pro psy?

Znáte to, přijdete z práce unavení a nemáte vždy sílu na opravdové poctivé venčení. Nejvíce však trpí pejsci, kteří tráví celé dny doma, když odejdete do zaměstnání. Pejsek, který je doma sám, tak většinu času spí jako pařez. Z našich chlupáčů se díky našemu línému životnímu stylu nakonec stanou gaučáci.

Pokud váš pes bojuje s nadváhou nebo se potřebuje dostat zpátky do formy (např. po úraze), je ideálním řešením fitness pro psy, které zlepší jejich kondici a je vhodné i pro již sportující pejsky.

fitness pro psy

Během fitness cvičení pro psy si může váš čtyřnohý kamarád například zaplavat v bazénu nebo může využít například běžecké pásy či balanční balony.

Balanční cvičení pro psy

Balanční cvičení je vhodné pro zvýšení i udržení aktivní fyzické kondice, a to pro všechny generace psů. Tento typ cviků je velice šetrný a zároveň velmi účinný. Pejsek posiluje svalová vlákna, které jsou při běžném pohybu minimálně namáhána. Pravidelné balanční cvičení má také pozitivní vliv na správné držení těla a koordinaci pohybu.

K balančnímu cvičení se používají nejrůznější balanční pomůcky.

Běžecký pás pro psy

Pokud se bude chtít pejsek proběhnout, tak je pro něj ideálním nástrojem běžecký pás, který simuluje běh či chůzi. Odpružený běžecký pás šetří psům klouby a nenamáhá je tak, jako na tvrdém venkovním povrchu. Pravidelné cvičení na běžeckém pásu vede ke zvýšení a posílení fyzické kondice a zároveň působí pozitivně na kardiovaskulární systém vašeho pejska.

Dopřejte svému čtyřnohému kamarádovi pohyb a využijte lákavou nabídku výcvkového areálu DUX, která nabízí cvičení a fitness pro psy pod vedením profesionálů. Kontaktujte nás.