Cestování se psem - Jedeme na dovolenou, a Punťa s námi!

10 / 02 / 2017

Chystáte se na vytouženou cestu za odpočinkem a nechcete o ni připravit ani svého čtyřnohého kamaráda? Víte, co dělat, aby ji pejsek snášel co možná nejlépe? A na co byste neměli zapomenout při cestování se psem? Poradíme vám.

Jak se nejlépe připravíte na cestování se psem

Když jedete na dovolenou i se svým mazlíčkem, je potřeba vše si důkladně promyslet. Nezapomeňte, že při cestování se psem do zahraničí bude váš miláček potřebovat přinejmenším cestovní pas. Ten označeným a vakcinovaným zvířatům vystaví veterinář. Do některých zemí bude muset pejsek získat ještě další veterinární povolení.

Jak se postarat o jeho bezpečnost

Jestliže jedete autem, je nejvhodnější přepravovat pejska v oddělené části zavazadlového prostoru, případně na zadní sedačce.

Pro jeho i vaši bezpečnost by měl vždy cestovat připoutaný. Dostupné jsou nejrůznější popruhy, postroje, přepravní brašny, tašky či klece. Existuje mnoho variací velikostí i barev. Stačí si jen vybrat tu nejlepší a můžete pohodlně cestovat se svým čtyřnohým kamarádem i s celou svojí rodinou.

cestovani se psem

Nejen na letní dovolenou se psem

Ať se vydáte na cestu kdykoliv, dbejte na pravidelné zastávky, při kterých se váš čtyřnohý přítel bude moci proběhnout a občerstvit. Obzvláště, jedete-li se psem na letní dovolenou, je dobré dělat zastávky častěji, alespoň každé dvě až tři hodiny.

5 tipů, na co ještě nezapomenout

  • Myslete na medikamenty, které pejsek užívá, ale hodit se můžou i léky proti nevolnosti.
  • Vyberte destinaci i ubytování vhodné pro psy.
  • Opatřete si kontakt na místního veterináře.
  • Přibalte mu krmivo, na které je zvyklý.
  • Hračky ukrátí dlouhé chvíle.

(Ne)cestování se psem?

Přes veškerou vaší snahu a všechna opatření může být cestování pro psa stresujícím zážitkem, který už nebude chtít podstupovat. Pokud během vaší příští dovolené budete chtít vašeho miláčka dlouhého trmácení ušetřit, my se o něj s láskou postaráme

Stačí si jen včas vybrat a rezervovat ten nejlepší pokoj v našem psím hotelu. Chcete-li svému miláčkovi dopřát i trochu rozmazlování, objednejte mu třeba koupání, stříhání nebo speciální fitness program.

Chcete se nás ještě před cestou na něco zeptat? Neváhejte nás kontaktovat!