Čínský chocholatý pes

Čínský chocholatý pes je nedůvěřivý k cizím lidem, ale o to přítulnější je ke svému pánovi a jeho rodině. Jedná se o milého společníka.


FCI: Společenské a toy psi
Velikost: malá plemena
Výška v kohoutku: 23 - 32 cm
Hmotnost v dospělosti: 4,5 – 5 kg
Věk: 10 - 12 let
Náročnost na výchovu: nenáročný
Náročnost na pohyb: nenáročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník, pro senioryí

Čínský chocholatý pes a povaha

Čínský chocholatý pes má hravou povahu. Je to inteligentní pes, který je velice vnímavý a nedůvěřivý k okolí. V rodině se stane velikým oblíbencem, který si často vybojuje místo v posteli svého pána.

Popis

I když je toto plemeno malého vzrůstu, je ve společnosti nepřehlédnutelné. Štíhlé dlouhé nohy, ušlechtilý výraz, elegantní chůze a především téměř bezsrsté tělo. Mezi nejznámější patří varianta tzv. Naháče, kterého zdobí labutěnka a srst na končetinách a ocasu.

Historie plemene

Za tímto plemenem stojí nejspíš genetická mutace. Předpokládá se, že bylo toto plemeno vyšlechtěno z afrického bezsrstého psa. Výše zmíněný naháč není nikdy zcela ochlupený, což má na svědomí právě zmíněná genetika a gen pro lysost. Také existují prameny, které popisují, že tento pes byl ochráncem pokladů a také, že byl využíván jako honící pes, který byl vykrmován a pojídán.

Základní péče

Neosrstěné tělo je velice náchylné. Protože je tělo neosrstěné, špatně udržuje teplo, proto je nutné v chladnějším období tomuto plemenu pořídit obleček. Ve slunném období naopak hrozí popálení kůže, je tedy nutné tělo natírat ochrannými olejíčky. Doporučujeme tělo 1x sprchovat a udržovat labutěnku. Čínský chocholatý pes je vhodný jak pro méně zkušené chovatele, tak pro alergiky a seniory.