Bulmastif

Bulmastif je energický, razantní a sportovní pes s obrovskou odvahou a vůlí bránit svého pána.

FCI: pinčové a knírači
Velikost: velká plemena
Výška v kohoutku: 60 - 70 cm
Hmotnost v dospělosti: 40 - 60 kg
Věk: 11 let
Náročnost na výchovu: velmi náročný
Náročnost na pohyb: náročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník, hlídací

Povaha

Bulmastif je pes tvrdohlavé povahy. Nepotřebuje ani tak výcvik, jako spíše důslednou výchovu, a proto se hodí především pro zkušené chovatele. Má obrovskou odvahu a vůli chránit svého pána proti nevítaným vetřelcům. V rodině je naopak veselý a má dobrý vztah k dětem.

Popis

Bulmastif je kvadraticky stavěný silný, ale přitom sportovní pes. Masivní tělo v kombinaci s rychlostí, nevyčerpatelnou energií a lehkostí pohybu vytváří zvláštní kontrast. Osrstění bulmastifa je krátké, tvrdé a vyskytuje se v žíhaném, plavém, červeném a tygřím zbarvení.

Historie plemene

Bulmastif byl vyšlechtěn ve 2. polovině 18. století na popud anglických lesníků, kteří potřebovali spolehlivého psa na pomoc s pytláctvím. Bulmastif vznikl zkřížením buldoka a mastifa.

Základní péče

Energetický bulmastif vyžaduje hodně pohybu a tím i pána, který nebude litovat času na každodenní dlouhé procházky. Ve štěněcím věku je důležité zajistit pro bulmastifa dostatek potravy se správným poměrem živin. Jeho tvrdohlavá povaha vyžaduje náročný výcvik, a proto je vhodný majitel se zkušenostmi s výcvikem psů. Je důležité zaměřit se na správnou výchovu a důsledný výcvik.