Bordeauxská doga

Bordeauxská doga se k dětem chová jako něžná a milující chůva.

FCI: pinčové a knírači
Velikost: velká plemena
Výška v kohoutku: 57 - 63 cm
Hmotnost v dospělosti: 42 - 50 kg
Věk: 12 let
Náročnost na výchovu: náročný
Náročnost na pohyb: nenáročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník

Povaha

Bordeauxská doga je věrné, oddané a milující povahy. Působí naprosto klidným, vyrovnaným a flegmatickým dojmem. Závislost na rodině chovatele je tak velká, že má sklony urovnávat a na vše, co se v rodině děje, reaguje velice citlivě.

Popis

Silný, urostlý pes dogovitého typu působící odstrašujícím dojmem. Srst bordeauxské dogy je krátká, jemná a měkká. Srst bývá v barvě mahagonového dřeva nebo v jelení rezavé barvě. Bordeauxská doga působí dojmem podsaditého atleta.

Historie plemene

Molossoidní pes, který byl zobrazován již na keltských rytinách. Bordeauxská doga byla původně chována v blízkém okolí francouzského Bordeaus jako řeznický pes, který byl částečně využíván při zápasech s velkými šelmami.

Základní péče

Srst bordeauxské doby nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Díky krátké srsti jsou psi náchylní k nastydnutí, a proto potřebují spát v teple. Bordeauxská doga si ráda zazávodí a zaběhá, ale není náročná na množství každodenního pohybu. Toto plemeno je náchylné k různým onemocněním a je tedy nutné počítat s velkými finančními nároky na výživu i na veterinární péči.