Blog

Připravili jsme pro vás blog, ve kterém naleznete odpovědi na otázky týkající se výchovy a výcviku psů. Budeme se zabývat zdravotním stavem psa i jeho životosprávou. Naleznete zde informace o tom, jak si poradit se stěhováním psa, jak zařídit, aby si pes přivykl na dítě a jak ho odnaučit zlozvykům. Rádi vám ze svých zkušeností poradíme, jak ze psa vychovat dokonalého a spolehlivého společníka. 

Zkrátka naleznete zde spoustu užitečných informací ze života psů a jejich pánů. Stačí pouze v levém sloupci vybrat kategorií a v ní konkrétní článek, který vás zajímá.

Pozor! Ne každý pes je vhodný pro seniory

26 / 06 / 2017

Člověk a pes – to je často téměř nerozlučná dvojice. V dětství si se psy hlavně hrajeme a objevujeme svět, v dospělosti nám dělají parťáky při sportu i cestování, společníky ale potřebujeme i na podzim života. Jaký pes je vhodný pro seniory? Vybere si každý.

Proč pes žere trávu? Nemůže mu uškodit?

16 / 06 / 2017

V zimě a sychravém počasí bychom procházky se psem nejraději zkrátili na minimum. Zato teplé a slunečné dny k venkovním aktivitám přímo lákají. Všimli jste si někdy na procházce, že váš pes žere trávu? Přemýšlíte, jestli mu tráva nemůže nějak uškodit? Tento článek vám odpoví.

Jak správně čistit psovi uši?

22 / 05 / 2017

Čistíte si pravidelně uši? Samozřejmě, že? Je ale čištění uší stejnou samozřejmostí i pro vašeho čtyřnohého přítele? Jak se staráte o jeho zvukovody? Víte, jak správně máte svému psovi čistit uši? To a ještě něco navíc vám prozradí tento článek.

Nejsnazší cesta, jak dát kočce prášek

17 / 05 / 2017

Je vaše kočka nemocná? Tak rychle s Mickou k veterináři. Návštěvu u zvěrolékaře sice většina mazlíčků nevítá, ale nakonec se s ní smíří. Co ale dělat, když pan doktor předepíše užívání léků? Jak dát kočce prášek a nevystavit ji zbytečnému stresu a sebe škrábancům a kočičímu pohrdání?

Hračka pro psa? Proč ne interaktivní...

27 / 04 / 2017

Blíží se narozeniny vašeho čtyřnohého miláčka, nebo mu jen chcete udělat radost? Pokud pro něj jako dárek zvolíte hračku, určitě nic nezkazíte. Jakou hračku ale pro psa vybrat? Zkuste psí hlavolamy neboli interaktivní hračky a rozvíjejte schopnosti svého psa zábavnou formou.

Jak vyléčit lupy u psa?

12 / 04 / 2017

Trápila vás někdy „zasněžená“ ramena a oblečení plné drobných bílých šupinek? Ano, lupy nám často komplikují život. Věděli jste ale, že tento neduh může postihnout i vaše čtyřnohé miláčky? Chcete vědět, co lupy u psů způsobuje a jak je vyléčit?

Jaký pes je vhodný do bytu a na co si dát pozor?

17 / 03 / 2017

Žijete v bytě, ale přesto už dlouho toužíte po čtyřnohém kamarádovi? I pro vás máme řešení. Ne každý pes životem v bytě strádá, záleží pak jenom na jeho majiteli, jak soužití se psem probíhá. Víte, jaký pes je vhodný do bytu? Na některé aspekty soužití s pejskem v bytě si přesto budete muset dát pozor.

Rozumíte kočičí řeči?

06 / 03 / 2017

Vzpomínáte na pohádku o Zlatovlásce, kde Jiříkovi pomáhala znalost zvířecí řeči? Chtěli byste také porozumět kočičí řeči, zjistit proč kočka přede, mručí, syčí nebo naříká? Tak s tím vám tady můžeme pomoci. Čtěte dál a možná se dozvíte ještě něco navíc.

Proč pes tahá na vodítku a jak ho to odnaučit?

20 / 02 / 2017

Taky v parku sledujete ostatní psy, jak si na procházce poslušně vykračují po boku svého pána? Jenže pak se podíváte ke svým nohám, kde už zase vodítko, tažené vaším čtyřnohým přítelem, sahá tak daleko, jak jen může. Chcete to změnit? Zkusíme vám poradit, jak psa odnaučit tahat na vodítku.