Americký kokršpaněl

Americký kokršpaněl je vynikající, krásný a milý společník, který miluje děti a lidi i mimo své členy rodiny.

FCI: retrívři a vodní plemena
Velikost: střední plemena
Výška v kohoutku: 34 - 38 cm
Hmotnost v dospělosti: 9 - 13 kg
Věk: 14 let
Náročnost na výchovu: nenáročný
Náročnost na pohyb: nenáročný
Vhodné prostředí: jakékoliv
Využití psa: společník

Povaha

Americký kokršpaněl je velmi inteligentní pes, který je schopen se naučit spoustu povelů. Kokr je pozoruhodně vynalézavý, obzvláště když jde o to, jak získat nějakou laskominu. Americký kokr je veselé a laskavé povahy, ale někdy může být trochu svéhlavý.

Popis

Velikostně je americký kokršpaněl menší než anglický kokr, ale je daleko více osrstěn. Srst amerického kokra je hedvábná, dlouhá a mírně zvlněná. Zbarvení může být černé, krémové, hnědé až červené.

Historie plemene

Americký kokršpaněl vznikl šlechtěním anglického kokršpaněla, který se dostal do Ameriky s anglickými přistěhovalci již na začátku 17. století. Jiná verze tvrdí, že přišli až mnohem později, a to v 19. století z chovné stanice Jamese Farrowa.

Základní péče

Péči si zaslouží především nádherná a dlouhá srst. Americký kokršpaněl se musí pravidelně kartáčovat a několikrát do roka stříhat. Na hřbetu se nestříhá, pouze trimuje. Jedná se o přešlechtěného psa, který často trpí genetickými poruchami. Fenky mají sklon k radovině vaječníků a mléčných žláz, což může minimalizovat včasná kastrace.