Zdravý pes

Zde se dozvíte o nejčastějších zdravotních problémech u psů. Poradíme vám, jak zdravotní problémy řešit, ale především, jak jim předcházet, abyste měli zdravého psa.

V zimě a sychravém počasí bychom procházky se psem nejraději zkrátili na minimum. Zato teplé a slunečné dny k venkovním aktivitám přímo lákají. Všimli jste si někdy na procházce, že váš pes žere trávu? Přemýšlíte, jestli mu tráva nemůže nějak uškodit? Tento článek vám odpoví.

Čistíte si pravidelně uši? Samozřejmě, že? Je ale čištění uší stejnou samozřejmostí i pro vašeho čtyřnohého přítele? Jak se staráte o jeho zvukovody? Víte, jak správně máte svému psovi čistit uši? To a ještě něco navíc vám prozradí tento článek.

Trápila vás někdy „zasněžená“ ramena a oblečení plné drobných bílých šupinek? Ano, lupy nám často komplikují život. Věděli jste ale, že tento neduh může postihnout i vaše čtyřnohé miláčky? Chcete vědět, co lupy u psů způsobuje a jak je vyléčit?

Každý majitel se občas setká s tím, že je psovi špatně a zvrací. Příčin je mnoho a i když se ve většině případů nemusí jednat o nic závažného, přesto buďte na pozoru. Zkuste si vzpomenout na všechny spojitosti a možné příčiny. Aby jste v tom nebyli sami, připravili jsme pro vás pár rad, co dělat, když pes zvrací.

Zkušený majitel psů jistě zná situaci, kdy jde se svým mazlíčkem do parku a jeho pes si místo běhání a hraní jen sedne a většinu času stráví drbáním vlastního kožichu, aby zahnal nesnesitelné svědění. Tato situace je nepříjemná pro psa i jeho pána, který ji musí řešit. Jak ale na blechy u psa?

Správná výživa štěněte tvoří základ jeho vývinu, vývoje a dalšího života. Stejně tak, jako děti potřebují jiný jídelníček než dospělí, u psů to platí stejně. Krmení štěněte se tak stává důležitou etapou, aby vám doma vyrostl zdravý a spokojený pes.

Dieta pro psy

25.1.2016

Za začátkem roku se mnoho lidí pouští do různých diet, buď aby si zlepšili zdraví, postavu či vyvážili jídelníček. Diety se ovšem netýkají pouze lidí - čím dál tím častěji radíme s dietou pro psy, která může být důvodem pro zlepšení zdraví, zažívání či odbourání obezity u psů. Každá dieta si však žádá své, proto se pojďme podávat na základní informace.

Krmivo pro psy

29.10.2015

Majitelé psů se velmi často obrací na veterináře s otázkou „Jaké je nejlepší krmivo pro psa?“. Je to velice dobrá otázka, protože naši chlupatí kamarádi si zaslouží jen to nejlepší. Podobně jako u lidí má kvalita stravy vliv na pejskovo zdraví. Dobrým výběrem jídla lze například předejít různým zdravotním komplikacím. 

Už od malička naši rodiče dbali na to, abychom si pořádně a pravidelně čistili zuby. Největší výhrůžkou byl samozřejmě zubař. Možná se budete divit, ale i u pejsků je důležitá péče o jejich chrup už od malička, protože si tak psí kamarád lépe zvykne na celý proces čištění zubů. A jak tedy psovi vyčistit zuby?

Život bez vody je pro lidi zcela nemožný, stejně tak i pro naše čtyřnohé kamarády. Proto je pitný režim důležitý a v těchto letních dnech dvojnásob. Vodu si můžete představit jako takový transport, který má za úkol přivádět živiny buňkám a odvádět od nich odpadní látky. Pojďme se společně podívat na pitný režim u psa a na to, kolik vody má pes vypít. 

12 3